alparslan-kuytul-hakkinda-son-durum

Kamuoyuna Duyurulur!

Alparslan Kuytul Hocaefendi Hakkında Son Durum

08.02.2018 tarihinde mahkemenin tutuklu yargılanma kararı sonucunda Bolu F Tipi cezaevine nakledilen Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin eşi ve avukatından alınan bilgiye göre, Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin bazı haklarının kısıtlandığı öğrenildi.

Bir ay önce teslim edilen kitaplarının henüz kendisine verilmemiş olmasının yanı sıra Hocaefendi’ye Televizyon verilmesi konusunda da izin çıkmıyor. Bu konuda cezaevi yönetimin verdiği bilgiye göre Televizyon verilip verilmemesi açısından Adalet Bakanlığa dilekçe verildi ve bir buçuk aydır cevap verilmesi bekleniyor.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye, parası en baştan ödenip dilekçesi verildiği halde bir buçuk aydan beri Televizyon verilmemişti.

Cezaevi yönetiminden, önceleri FETÖ kapsamında olanlara TV verilmediği bildirilse de sonrasında böyle olmadığı ortaya çıktı ve diğerlerine verildiği halde Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye verilmediği öğrenildi. Bunun üzerine açıklama yapan cezaevi yönetimi durumun Bakanlığın kontrolünde olduğunu ifade etti. Dilekçeye cevap gelmediği müddetçe durumun kendi yetkilerinde olmadığını söyleyen cezeevi görevlileri, “olumlu bir cevap gelir gelmez TV verilecektir” şeklinde açıklama yaptı.

Hiçbir terör örgütü ile alakası olmadığı halde terör suçlularına bile verilen bir hakkın Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye verilmemesini ŞİDDETLE KINIYORUZ.

Yetkililerin bu duruma bir an evvel müdahale etmesini talep ediyoruz.

Furkan Vakfı olarak yapılan bu haksızlığı halkımızın vicdanına sunuyoruz.

Ayrıca her türlü meşru yola başvurarak Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin hakkını arayacağımızı bildiriyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here