18 aydır Bolu cezaevinde haksız yere tutulan Alparslan Kuytul Hocaefendinin eşi Semra Kuytul Hocahanım, Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun periscope üzerinden yaptığı canlı yayında konuk olacak.

Tarih: 09 Temmuz 2019 Salı (Yarın Akşam)

Saat: 21:00

Konu: 18 aydır Yaşanan Hak İhlaleleri!

Gergerlioğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, salı akşamı (yarın) saat 21.00’da başlayacak olan canlı yayında, Kuytul ailesinin aylardır içerisinde bulunduğu adil olmayan yargılamanın konuşulacağını duyurdu.

Canlı yayını Facebook’ta izlemek için tıklayınız.

Canlı yayını Twitter’da izlemek için tıklayınız.

Programda Neler Konuşulacak?

Bilindiği üzere Alparslan Kuytul Hocaefendi, hakkındaki tüm suçlamalardan ilk celsede tahliye aldıktan saatler sonra siyaseten tekrar tutuklandı ve 18 ayı bulan yargılanma süresi boyunca çeşitli hukuksuzluklara maruz kaldı.
514 gündür haksız yere cezaevinde tutulan Alparslan Kuytul Hocaefendiye yapılan zulümler bunla kalmadı. Ailesiyle yaptığı telefon görüşmeleri, “dısarıya talimat verdiği” gerekçesiyle süresiz olarak yasaklandı. Ardından yine aynı gerekçeyle ailesiyle yaptığı açık-kapalı görüşlere de yasak getirildi. Geçtiğiniz günlerde de 14-15 yaşlarındaki kızlarına atkı sebebiyle dava açılmıştı.

Zulümlerin her geçen gün katmerlenerek arttığını ve yargı reformların ne kadar işlevsiz olduğunu gösteren bu hukuksuzlukları bir kez daha şiddetle kınıyoruz.

Ne Olmuştu?

Alparslan Kuytul Hocaefendi, hakkındaki tüm suçlamalardan ilk celsede tahliye aldıktan saatler sonra siyaseten tekrar tutuklandı ve 18 ayı bulan yargılanma süresi boyunca çeşitli ciddi hukuksuzluklara maruz kaldı. En son ailesiyle telefon görüş hakkının süresiz engellemesine yönelik yasakla gündeme gelen Alparslan Kuytul Hocaefendinin ailesiyle yaptığı açık-kapalı görüş hakkının da yasaklandığı öğrenildi.

Bu yasağı twitter üzerinden duyuran Semra Kuytul Hocahanımın o tweetleri;

Alparslan Kuytul Hocaefendi, şimdi de çocuklarından mahrum bırakılarak cezalandırılmak isteniyor.

18 aydır babalarından ayrı bırakılan çocuklara, kapalı- açık görüşlerinin yasaklanmasıyla birlikte büyük bir zulüm daha yaşatılıyor.
Alpaslan Kuytul Hocaefendinin ailesiyle haftada bir yaptığı kapalı görüş ve ayda bir gerçekleştirdiği 1 saatlik açık görüşlere de yasak getirilmeye çalışılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here