TRT bugünkü haberlerinde skandal bir hataya imza attı. Referandum sonrası ‘evet’ çıkması üzerine Cumhurbaşkanı’nı arayarak tebrik eden liderleri bildirdiği haberinde, Tunus EN-NAHDA lideri Raşid Gannuşi’nin görüntüsü yerine Türkiye’de yaşayan ve FURKAN EĞİTİM VE HİZMET VAKFI Kurucu lideri olan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin görüntüsünü yayınladı.

TRT Raşid Gannuşi İle Alparslan KUYTUL Hocaefendi’yi Birbirine Karıştırdı.

TRT Haber Tv bugünkü haberinde 16 Nisan 2017 Başkanlık Sistemi halkoylaması sonucunun ‘EVET’ çıkması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bizzat arayarak tebrik eden isimleri haber yaptı. Aralarında Hamas liderinin de bulunduğu isimlerden, Tunus En-Nahda lideri Raşid Gannuşi’nin de tebrik ettiği haberini verdiği esnada Gannuşi’nin yerine Furkan Vakfı kurucusu Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Furkan Vakfı binasından yaptığı derslerden bir kesit yayınladı.

TRT, Furkan Vakfı Amblemini Ve Furkan Vakfı Yazısını Kararttı

TRT’nin, Tunus en-Nahda Hareketi’nin lideri Raşid Gannuşi yerine Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin görüntüsünü yayınladığı haberinde kullanılan kesitte, videonun sağ köşesinde bulunan Furkan Vakfı ambleminin ve mikrofonda yazan Furkan Vakfı yazısı karartıldı.

Bu vtr gerçekten bir hata mı?

Hata ise karartma yapılırken bile bu durum fark edilmedi mi?

Gannuşi ile Alparslan Kuytul Hocaefendi arasında nasıl bir alaka bulundu?

Arama motorunda bile karışma ihtimali olmayan böyle bir hatanın acaba başka bir sebebi olabilir mi?

Yoksa TRT halka yaptığı yayınında Alparslan Kuytul Hocaefendi de tebrik etmiş gibi bir algı mı oluşturmak istedi?

TRT Haber bir açıklama yapmazsa bütün bu sorular akıllarda kalmaya devam edecek gibi görünüyor…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here