Kendilerine yaklaşık 2 yıldır spor salonları verilmeyen ve çeşitli yollarla engellenen Furkan vakfı lideri Alparslan Kuytul Hocaefendi: Maraş ve İskenderun’da gerçekleştireceği konferanslarına yönelik yapılan engellemelerle ilgili deprem etkisi yaratacak açıklamalarda bulundu.

Açıklamalarında şu noktalara değindi:

Şimdiye kadar belediye zabıtasıyla engellediler. Emniyet devreye girmedi. Gerçek engelleyiciler perde arkasında kalmak istediler. Kaymakamlıklar, valilikler yoluyla hiç izin de vermeyebilirlerdi. Ama direk hükümetin yaptığı belli olmasın diye zabıtalarla yapmaya çalıştılar. Arkasında hükümet olduğu belli olmasın diye. Ve zabıtalarla meseleyi çözemeyince emniyeti devreye koydular. Ve önce çağırdılar emniyete tehditlerde bulundular. Bunları dinlemeyince bu sefer çok komik bir mazeret söylediler. Güya bir kadın mı varmış, bir mahalle muhtarı mı beni İskenderun’da istemiyormuş. Benim yıllar evvel bir soruya cevaben verdiğim, “annenin diz kapağı ile göbek arasına bakılması caiz değil” ki bu benim görüşüm değil. Kitaplarda var, bütün mezheplere göre de böyle. Peygamberimiz böyle emrediyor. Ben mi söylüyorum.

Ey dinsizler!

Dinsizseniz dinsiziz deyin olsun bitsin.

Senin ne Kur’an’ını ne peygamberini kabul etmiyorum de.

Dinsizliğini ortaya koy!

Münafıklığı bırak!

O benim görüşüm değil ben peygamberimin söylediğini söyledim.

Güya ondan dolayı ben sapık bir insanmışım o yüzden beni istemiyorlarmış. Ve koca devlet bir kadından korkmuş ve programı iptal etmiş. Siz buna inandınız mı? Bir devlet bu kadar yalan söyler mi?

 

Sizden güvenlik istemiyorum!

Bizim arkadaşlarımız kendi güvenliğimizi sağlar.

Karşımıza kim çıkacaksa çıksın!

Muhtar kimi topluyorsa toplasın!

Binlerce insan olsalar kaçarsam şerefsizim!

Bir kadından değil onun ordusundan korkmam!

Komik laflar söylüyorlar. Sen kocaman bir devlet olarak; demek ki sen küçücük bir ilçede benim güvenliğimi sağlayamayacaksın öyle mi?

Senden bir şey istemiyorum!

Gerekirse ben ölmeye geliyorum.

Hiçbir şey yapma! Neden konferansı iptal ediyorsun. Bu devlet için bir utançtır. Bir kadının lafıyla bir devlet geri adım atıyor öyle mi?

Bu kadar yalan söylemenize ve kendinizi düşürmenize gerek yoktu. “Biz tenkit edilmez bir hükümetiz, bizi kimse tenkit edemez” bunu böyle söyleseydiniz daha erkekçe olurdu. “Biz herkesten zorla itaat bekliyoruz ve herkesi Yezid gibi, zorla beyate zorluyoruz” deseydiniz daha erkekçe olurdu. Yezid bile bu kadar erkekti….

Bu millet ya artık duyacak görecek anlayacak ya da Allah görmeyenlere duymayanlara anlamak istemeyenlere gösterecek…

Memleketin diktatörlüğe doğru götürüldüğünü anlamak istemeyenlere, her ne olursa olsun yine de AKP’yi desteklemeye devam edenlere Allah bir musibet verecek…

Konuşmasının sonunu etkili bir dua ile tamamlayan Hocaefendi şunları söyledi:

Ya Rabbi yılların emeğinin boşa gitmesine izin verme!

Ya Rabbi gücümüzü arttır!

Ya Rabbi zalimlerin güçlerini sil süpür yok et!

Ya Rabbi onların kudretlerini yok et!

Ya Rabbi onların birlikte oldukları kimselerle birlikteliklerini boz!

Ya Rabbi İslami Harekete güç kuvvet ver!

Ya Rabbi gücümüzün üstünde sorunlarla karşılaştırma!

Ya Rabbi o gün orada bütün kardeşlerimin olmasını nasip eyle!

Ya Rabbi tüm kardeşlerime cesaret ver!

Ya Rabbi tüm kardeşlerime moral ver!

Ya Rabbi düşmanlarımızın kalbine korku sal!

Ya Rabbi bizi güçlendir, onları zayıflat ve bu hareketin hedefine ulaşmasını nasip eyle!

Pazar günü orada ne olacak bilmiyorum.

Ben her şeyi göze aldım, benle beraber gelecek olanlar da her şeyi göze almalı! Benim yolum kolay bir yol değildir. O gün orada gaz mı sıkacaklar, kurşun mu sıkacaklar ne sıkacaklar bilmiyorum. Ben herkesi her şeyi göze alarak gelmeye davet ediyorum.

Furkan Hareketinin başka hareketlere benzemediğini göstereceksiniz!

Dağılın diyecekler dağılmayacaksınız!

İstedikleri kadar tehdit etsinler sonuna kadar devam edeceksiniz!

O gazlarla boğulsanız orada öleceksiniz, oradan bir yere ayrılmayacaksınız!

…O kadar komik bir mazeret söylüyorlar ki; biliyorsunuz 2 yıldır engellemeler devam ediyor. Düğün salonlarında yapmak zorunda kaldık. Spor salonları ve tüm salonlar yasaklandı. Düğün salonlarının sahiplerini tehdit ettiler. Maraş’ta da engellenme ihtimali var, ne olacağı henüz daha belli olmadığı için hep beraber orda da olacağız. Furkan hareketinin böylesi engellemelere takılmayacağını kim dost kim düşman herkese göstereceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here