Furkan gönüllüleri günlerdir sosyal medya üzerinden gerçekleştirdikleri etiket çalışması ile başta 132 gündür tecrit zulmüne maruz kalan Alparslan Kuytul Hocaefendi olmak üzere tüm masumlara özgürlük ve adalet istiyor.

Furkan gönüllüleri, 30 Ocakta Furkan Vakfına yapılan operasyonla birlikte evinden alınan ve 8 Şubatta çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak Bolu F Tipi cezaevinde tecrit zulmüne maruz bırakılan Alparslan Kuytul Hocaefendiye özgürlük için ilk günlerden itibaren sosyal medyada ses getiriyor. 132 gündür Hocaefendinin durumunda bir değişiklik olmaması üzerine Furkan gönüllüleri son günlerde Hocaefendiye özgürlük çağrılarını tüm Türkiyeye duyurmaya çalışıyor.
Dün twitter da saatlerce ilk sıralarda kalan #AlparslanKuytulaAdalet etiketinin ardından bugünde #AlparslanHocayaÖzgürlük etiketi ile çağrıda bulundu.
#AlparslanHocayaÖzgürlük etiketine twitter hesapları ile binlerce Tweet atan kullanıcılar, aylardır hiçbir suçu olmadığı halde cezaevinde tecrit zulmüne maruz kalan Hocaefendiye özgürlük istiyor adaletin yerine gelmesini talep ediyorlar. Ayrıca Alparslan Kuytul Hocaefendinin tüm mazlumların sesi olduğunu söyleyen kullanıcılar, Hocaefendinin beraberinde haksız bir şekilde cezaevinde olan bütün mazlumlara da özgürlük istiyorlar.

Sosyal medya kullanclarının yaptığı paylaşımlardan bazıları şu şekilde;

Huzeyfe YILMAZ@furkanhuzeyfe

Daha öncede olduğu gibi#AlparslanHocayaÖzgürlük
tüm mazlumlar için tekrardan umut olacak…

AKIN@omsktakn

#AlparslanHocayaÖzgürlük@alparslankuytul Hocaefendinin sonuna kadar yanındayız ALLAH’ın izniyle.@alparslankuytul Hocaefendiye yapılan ZULME SESSÎZ KALMIYORUZ.#SesimeSesVer

 

Mümtehine@Mumtehine_fv

Biz Doğruları Söylemenin Bedelini Ödüyoruz..
Susanlar Ahirette Bunun Bedelini Ödeyecek..@alparslankuytul#AlparslanHocayaÖzgürlük

 

Ahmet Çelikten@AhmedCelikten

Bugün Alimlerin zindanda olması
Bugün ki idarecilerin ayıbıdır.
Tüm alimlere özgürlük beklenildiği gibi
Halk #AlparslanHocayaÖzgürlük bekliyor

 

Ferhat ASLAN@Ferhataslanfv

131 Gündür Ceza evinde Tecrit cezası uygulanan #AlparslanHocayaÖzgürlük istiyoruz.
Hocamız Yalnız değildir…!
Hocam Davan davamız, yolun yolumuzdur

 

Muhammed Y.@Meyilmz40

#AlparslanHocayaÖzgürlük
Hakka Hak
Batıla Batıl Diyen
Doğruları Korkusuzca Haykıran
Bir Hoca

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here