1. Alparslan Kuytul, 24 Ocak Akşamı saat 22.00 civarında 1 yıldır kaldığı Bolu F Tipi Cezaevinden tahliyesinin ardından yola çıkmış ve 25 Ocak Cuma günü sabah 8 sularında Adana Gişelerinde durdurulup, kendisini bekleyen sevenlerinin yanına gitmesine izin verilmemiş ve Emniyet mensupları tarafından 2 saat bekletilmiştir.
 2. Emniyet Mensupları ile yapılan müzakereler sonrasında Alparslan Kuytul’un bir sonraki tesiste bekleyen yüzlerce seveniyle kısa bir konuşmasına müsaade edildiği söylenmiş ancak Alparslan Hocanın bu kısa selamlama konuşması esnasında Emniyet anonsları ile konuşması bölünmüş ve duyulması engellenmiştir.
 3. Alparslan Hoca ortamı germeme adına konuşmasını kısa tutup tesisten ayrılmasının ardından sevenlerinin önü TOMA ve Çevik Kuvvet tarafından kesilmiş ve bir buçuk saat tesiste tutularak hürriyet tahdidi yapılmıştır.
 4. Alparslan Hoca evine gelmeye çalıştığı esnada sevenleri onunla olamasın diye bizzat Emniyet mensupları tarafından Adana trafiği alt üst edilerek yollar kapatılmış, araçlar durdurulmuş ve sıkı tedbirler alınmak suretiyle Alparslan Kuytul’un içinde bulunduğu araç dışında hiçbir araç ikamet ettiği mahallesine girdirilmemiştir.
 5. Cuma gününün sabah saatlerinden itibaren evinin etrafı Çevik Kuvvet Otobüsleri, akrepler ve TOMA’lar ile çevrilmiş, çevik kuvvetin barikatları ile apartmana giriş çıkışlar kontrol altına alınmıştır.
 6. Buna rağmen yürüyerek evinin önüne gelen küçük grubu polis dağıtmak istemiş ve evine girip kendisini bekleyenlere kısa bir hoşbulduk konuşması yapmasına bile izin verilmemiştir.
 7. Yine de kendisini bekleyenlere selam vermek için evinin balkonundan hitap etmek istediğinde ise polis araçlarının siren sesleri açılmak suretiyle sesinin duyulması engellenmiştir.
 8. Cuma namazını Adana merkez Camii’nde kılan Alparslan Hoca sevenleriyle merkez parkta tokalaşmak istemiş ve şehir dışından gelen misafirleri ile yemek yemek üzereyken ikramlık yemeğe Emniyet mensupları tarafından el konulmuştur.
 9. Daha sonra Alparslan Hoca evine doğru yürürken yanında bulunan sevenleri polis tarafından darp edilmiş, biber gazına maruz kalmıştır.
 10. Evine geçmiş olsuna gelen misafirlerinin yanında Adana TEM tarafından götürülmüş ve misafirleri yaka paça evinden atılmıştır.
 11. Eve muhtar ve komşu gibi şahit tutmadan gelen polis arama esnasında da eşyaları yerlere atarak usulsüz bir arama gerçekleştirmiş evi darmadağın etmiştir.
 12. Alparslan Hocanın durumunu sormak için Adana Emniyetinin önüne giden Avukatına emniyet mensupları bilgi vermediği gibi hakaret etmiş ve fiziki temasta bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here